Wystawa poświęcona jest ks. Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi – heroicznemu kapłanowi, prawdziwemu męczennikowi Kościoła.
Od 22 maja 2021 roku w Muzeum można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Solidarność Walcząca”, pokazującą szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u i działalność struktur Solidarności Walczącej poza granicami kraju.
Przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wystawa „Dowody zbrodni” prezentuje przedmioty z „Łączki” wydobyte z jam grobowych na warszawskiej Kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach.
W cyklu niedużych wystaw skupionych wokół pojedynczych przedmiotów Muzeum odkrywa przed zwiedzającymi szereg epizodów historycznych, na które natrafiamy podczas prac badawczych, jak również dzięki pozyskaniu nowych cennych eksponatów do muzealnych zbiorów.
Ignacy Czwartos jako jedyny współczesny malarz włączył, w tak okazały i doniosły sposób, w obszar swojej twórczości temat „żołnierzy wyklętych”. W roku 2016 namalował swój pierwszy obraz poświęcony żołnierzom powstania antykomunistycznego. Bohaterem tego dzieła jest ostatni niezłomny, zabity 21 października 1963 roku podczas obławy SB i ZOMO w Majdanie Kozic Górnych na Lubelszczyźnie zatytułowany „Epitafium dla Józefa Franczaka ‘Lalusia’” (olej, płótno, 200 × 200 cm). Do dnia dzisiejszego artysta namalował wiele kolejnych, rozbudowując do znaczących rozmiarów rozpoczęty wówczas cykl tematyczny.
Sąd Wojenny Rzeszy, założony w 1936 r., odpowiadał nie tylko za prowadzenie postępowań karnych przeciwko członkom niemieckiego Wehrmachtu.
chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania.