Wystawa poświęcona jest ks. Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi – heroicznemu kapłanowi, prawdziwemu męczennikowi Kościoła.
Od 22 maja 2021 roku w Muzeum można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Solidarność Walcząca”, pokazującą szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u i działalność struktur Solidarności Walczącej poza granicami kraju.
Przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wystawa „Dowody zbrodni” prezentuje przedmioty z „Łączki” wydobyte z jam grobowych na warszawskiej Kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach.
W cyklu niedużych wystaw skupionych wokół pojedynczych przedmiotów Muzeum odkrywa przed zwiedzającymi szereg epizodów historycznych, na które natrafiamy podczas prac badawczych, jak również dzięki pozyskaniu nowych cennych eksponatów do muzealnych zbiorów.
Wystawa "O korzeniach i wolności, wuju Janie Lebensteinie, tacie Marku Nowakowskim opowiada Ida Nowakowska" jest bardzo osobista. Dzięki współpracy z Panią Idą Nowakowską i Panią Joanną Żamojdo możemy zagłębić się w świat rodziny jednego z żołnierzy podziemia niepodległościowego, którego śmierć odcisnęła piętno na kolejnych pokoleniach. Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy i grafiki autorstwa Jana Lebensteina ze wszystkich okresów twórczości (niektóre prezentowane szerokiej publiczności po raz pierwszy), pamiątki i zdjęcia rodzinne Pani Idy Nowakowskiej oraz filmy dokumentalne opracowane przez Joannę Żamojdo.
Sąd Wojenny Rzeszy, założony w 1936 r., odpowiadał nie tylko za prowadzenie postępowań karnych przeciwko członkom niemieckiego Wehrmachtu.
chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania.